Lalki na sprzedaż

Ogólnie nie zajmuję się sprzedażą ani sprowadzaniem lalek na zamówienie. Zdarza się jednak, że mam jakieś zbędne egzemplarze – głównie wtedy, gdy zamawiam dla siebie hurtem karton lalek, z których de facto interesują mnie 2-3, gdy mi się powtarzają lub gdy zdobędę starszą / ładniejszą / ciekawszą z danego typu – sprzedaję wówczas tę, której miejsce ona zajmuje. Oto moje lalki na sprzedaż:

1. Nishi ningyō – lalka w stroju okinawskim

Japońska lalka typu nishi ningyō – czyli lalka, która ma twarz i cało powleczone białym jedwabiem. To lalka w stroju ryuso – tradycyjnym riukiuańskim stroju noszonym przez arystokrację. Jest nieco podobny do kimona, ale znacznie bardziej od niego barwny, z dużą ilością żółtego. Towarzyszy my kapelusz w kształcie kwiatu hibiskusa – symbolu Okinawy. Lalka jest duża, mierzy 48 cm, żadnych wad nie dostrzegłam (może lekkie zblaknięcie stroju).

Cena: 100 zł

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Nishi ningyō – lalka w stroju okinawskim

Japońska lalka typu nishi ningyō – czyli lalka, która ma twarz i cało powleczone białym jedwabiem. To lalka w stroju ryuso – tradycyjnym riukiuańskim stroju noszonym przez arystokrację. Jest nieco podobny do kimona, ale znacznie bardziej od niego barwny, z dużą ilością żółtego. Towarzyszy my kapelusz w kształcie kwiatu hibiskusa – symbolu Okinawy.

Lalka mierzy 27 cm, żadnych wad nie dostrzegłam.

Cena: 80 zł

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. Washi ningyō – lalka z papieru

Japońska lalka typu washi ningyo – czyli lalka ręcznie robiona z papieru washi. Przedstawia  dziewczynkę na śniegu – w grubym, zimowym ubraniu, którego wzór imituje kogin – tradycyjne ubranie z regionu Aomori (północna część Honsiu). W ręku trzyma papierową latarnię.Wysokość lalki: 24 cm.
Cena: 35 zł
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

4. Washi ningyō – lalka z papieru

Japońska lalka typu washi ningyo – czyli lalka ręcznie robiona z papieru washi. Przedstawia kobietę w zimowym stroju: ma na sobie czerwone kimono, na nim granatową narzutkę, a na głowie ma chustę. Lalka ma z tyłu lekkie przedarcie – nie odstaje, więc chyba zostało od spodu poklejone i słabo je widać (patrz zdjęcie). Wysokość: 29 cm.

Cena: 30 zł

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5. Kokeshi

Para małych laleczek kokeshi na podstawce z krążka drewna, wysokość 7 cm.

Cena: 20 zł