Lalki na sprzedaż

Ogólnie nie zajmuję się sprzedażą ani sprowadzaniem lalek na zamówienie. Zdarza się jednak, że mam jakieś zbędne egzemplarze – głównie wtedy, gdy zamawiam dla siebie hurtem karton lalek, z których de facto interesują mnie 2-3, gdy mi się powtarzają lub gdy zdobędę starszą / ładniejszą / ciekawszą z danego typu – sprzedaję wówczas tę, której miejsce ona zajmuje. Oto moje lalki na sprzedaż:

 

1. Nishi ningyō – gejsza

Japońska lalka typu nishi ningyō – czyli lalka, która ma twarz i cało powleczone białym jedwabiem. Dość stara – produkcja tego typu lalek ustała w latach 90., a nowsze przeważnie mają plastikowe ręce i stopy. Starsze, takie jak ta (przeważnie pochodzące z lat 50.), mają je także kryte jedwabiem.

Ta konkretna lalka przedstawia gejszę w jasnym kimonie w regularny, kolorowy wzór. Z racji wieku (przypuszczam, że ma ok. 60-70 lat) jest dość pożółkła. Na dłoni ciemniejszy zaciek. Wysokość 37 cm.

Cena: 60 zł – lalka zarezerwowana.

 

 

 

2. Nishi ningyō – lalka w stroju okinawskim

Japońska lalka typu nishi ningyō – czyli lalka, która ma twarz i cało powleczone białym jedwabiem. To lalka w stroju ryuso – tradycyjnym riukiuańskim stroju noszonym przez arystokrację. Jest nieco podobny do kimona, ale znacznie bardziej od niego barwny, z dużą ilością żółtego. Towarzyszy my kapelusz w kształcie kwiatu hibiskusa – symbolu Okinawy. Lalka jest duża, mierzy 48 cm, żadnych wad nie dostrzegłam (może lekkie zblaknięcie stroju).

Cena: 100 zł

 

 

3. Washi ningyō – lalka z papieru

Japońska lalka typu washi ningyo – czyli lalka ręcznie robiona z papieru washi. Przedstawia  dziewczynkę na śniegu – w grubym, zimowym ubraniu, którego wzór imituje kogin – tradycyjne ubranie z regionu Aomori (północna część Honsiu). W ręku trzyma papierową latarnię.Wysokość lalki: 24 cm.
Cena: 35 zł
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

4. Kokeshi

Sosaku kokeshi na podstawce, motyw yukinko (dziecko na śniegu, w pelerynie przeciwśniegowej). Wysokość 11 cm.

Cena: 30 zł